"Makramy i inne cuda ze sznurka" Paulina Kmiecik

 



Opis:

Prosty i przyjazny kurs dla każdego, kto marzy o własnoręcznym wyplataniu.

Kawałek sznurka, twoje ręce i wyobraźnia – tylko tyle potrzeba, by usiąść wieczorem na kanapie z woreczkiem materiałów, a po chwili trzymać na kolanach wyplecione cudo. Wzorzystą zakładkę, pojemną ekotorbę na zakupy, pasek w stylu boho czy minimalistyczne dodatki nadające wnętrzu naturalność i ciepło. A może nawet cudną ścienną makramę?

Paulina, autorka bloga Makramowy Splot, od lat zakochana w sznurkach, dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Radzi, od czego zacząć, i prowadzi przez kolejne etapy rękodzieła, a jednocześnie opowiada o swoim makramowym slow life.

  • Wszystko o sznurkach, przyborach i gałęziach do wyplatania
  • 18 inspirujących projektów krok po kroku
  • Mnóstwo zdjęć i rysunków, dzięki którym żaden węzeł cię nie pokona

Chwyć sznurek w dłoń i do dzieła!

"Makrama nie wymaga żadnych narzędzi ani wrodzonego talentu. Wystarczy kilka drobnych wskazówek, sznurek i umiejętność wykorzystywania tego, co znajduje się wokół ciebie. Wiedzę opanujesz niezwykle szybko. Wszystko zależy tylko od twojej wyobraźni. Możesz wykonać zarówno dodatki, takie jak osłonki na doniczki czy poszewki na poduszki, jak i duże elementy wystroju wnętrz, zasłony czy dywany. Śmiało eksperymentuj!"
Paulina Kmiecik


Premiera: 24.02.2021
Ilość stron: 272
Wydawnictwo: Znak





Moja opinia:

   
   Odkąd pierwszy raz babcia wzięła mnie na naukę robienia na drutach mam swoją pasję. Handmade i różnorakie DIY to mój konik. Uwielbiam prace manualne. Relaksują mnie, dają okazję wyciszyć się natłokowi myśli szalejących w głowie. Ja tak mam, że potrafię na długie godziny uciec w świat robótek ręcznych. Kiedy tylko moje oczy ujrzały informację o tej książce, to zapragnęłam ją mieć. To całkiem nowa dla mnie dyscyplina wyplatankowa. Widziałam cuda tworzona na sznurkach. I co? I wpadł mi do głowy pomysł, aby sobie coś takiego wypleść. Ale aż tak odważna i szalona nie jestem, by porywać się za giganty. Na początek wystarczy mi mała makrama do sypialni. Ale zanim przejdę do konkretów zaczęłam od stworzenia liścia, którego macie na zdjęciach. Ile mi to zajęło czasu? Wyplecenie jakieś pięć minut i drugie tyle na nadanie kształtu. Plus oczywiście czas oczekiwania na utrwalenie sznurków i nadanego kształtu. Szybko, lekko ale i tyle wystarczyło, by mi się to spodobało. To wcale takie trudne nie było. Rzekłabym, że łatwizna. Miałam sznurek i instrukcję. Podstawy. Resztę, czyli nożyczki, metr krawiecki i pierwszy lepszy grzebień wystarczyły. Ok, pierwsze koty za płoty, pora na konkrety. 
   Autorka omawia w książce wszystkie najistotniejsze sprawy dotyczące wyplatanek. Okazuje się, że sznurków jest wiele rodzaji. O różnym splocie i grubości. Wszystko zależy od tego, do czego go potrzebujemy i jak umiejętnie go wykorzystamy. Równie istotnym elementem prac jest odpowiednie stanowisko pracy, potrzebne akcesoria czy to, na czym będziemy wyplatać. Już widzę oczyma wyobraźni te bolące plecy czy ścierpnięte ręce. Ale czego się nie robi dla satysfakcji. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy uzbroić się w ogromną dozę cierpliwości oraz mieć na uwadze to, że pewnych wyplatanek nie zrobimy w pięć minut. Niektóre projekty wymagają wielu godzin pracy. To tylko niektóre z zagadnień poruszanych w poradniku. Teraz możemy przejść do konkretów, czyli węzły. I tu zaczyna się bajka i jednocześnie nauka. Jest ich kilka i autorka bardzo dokładnie i wyraziście je opisuje. Bardzo pomocne są tu ilustracje. Są bowiem ilustracje rysowane oraz to, jak dany węzeł wygląda w realu. Można sobie porównać. Jest co zapamiętać ale warto. Bowiem dopiero z tą wiedzą możemy przejść do sedna. Pora zacząć wyplatać. A tutaj autorka wychodzi nam na przeciw - podarowała propozycje z gotowymi projektami Znajdziemy gotowych aż osiemnaście wzorów wyplatanek. Przejrzysty i konkretny poradnik dla początkujących. Ale myślę, że i trochę zaprawieni w tej zabawie znajdą tu wiele inspiracji. Pora zakasać rękawy i brać się do roboty. Mi troszkę sznurka jeszcze zostało, więc lecę szukać w poradniku czegoś prostego i biorę się do zabawy. W międzyczasie muszę sobie zamówić sznurek do kolejnych projektów. W końcu ćwiczenie czyni mistrza. Obawiam się, nie powiem, tej makramy jaką sobie wymarzyłam ale wierzę, że kiedyś ją sobie zrobię. Jeśli macie smykałkę do wełny czy włóczki i nie są Wam obce różnego rodzaju wyplatanki, to myślę, że możecie się skusić na ten poradnik. Ja się odważyłam i nie żałuję. Poczułam się dobrze w tym rodzaju rękodzielnictwa. A na koniec tak mi wpadło go głowy, że taki liść chociażby, który zrobiłam bez problemu zrobią również dzieci w wieku szkolnym. Manualność pójdzie w ruch, wyciszą się i oderwą się od komputerów czy telefonów. Warto spróbować i im pokazać. Złapcie bakcyla. To świetna zabawa. Poradnik polecam z całego serca. To idealny pomysł na prezent dla kogoś, kto ceni handmade.

Polecam




Przykładowe strony z książki:
















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz