"Polowanie na grzyby. Od borowika do grzybowej" Zofia Leszczyńska-Niziołek

Opis wydawcy:

"Czy wiecie, którego dnia Bóg stworzył grzyby? Ja wiem: w piątek, gdy kończyły się moje wakacje i za kilka dni musiałam wracać do Warszawy. Pojawiły się wczesnym rankiem w konopackich lasach i jakimś cudem wszyscy od razu się o tym dowiedzieli".

Tak zaczyna się opowieść Zośki, która od tego pamiętnego piątku nie rozstaje się z koszem i kozikiem. O grzybach wie wszystko i ma to nawet udokumentowane na papierze, więc lepiej nie wdawać się z nią w dyskusje.

"Polowanie na grzyby" to opowiedziany atlas grzybów, w którym konkretne informacje przeplatają się z anegdotami i prywatnymi historiami autorki. Dzięki niemu poznacie m.in. grzyby, które zbierają tylko świry i grzybowi guru, okazy, które w życiu można zjeść tylko raz, czy magiczne odmiany. Historie przeplatają się z niesamowitymi zdjęciami i praktycznymi poradami dotyczącymi zbierania, przygotowywania, a nawet hodowania grzybów.


Premiera: 04.09.2019
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Buchmann 



Moja opinia:

  Grzyby. Niejedna osoba je uwielbia. Potrawy z nich są rajem dla podniebienia. Zarówno smakoszy, szefów kuchni czy zwykłych ludzi. Ale największą frajdę odczuwa się wtedy, gdy można wybrać się do lasu i samodzielnie uzbierać kilka okazów.
    Ale zbieranie to nie taka łatwa rzecz. Nazbierać grzybów wydaje się być prostym zadaniem i dla osoby, która się nie zna może to okazać się być śmiertelną wyprawą. Trzeba wiedzieć bowiem, które grzyby są jadalne, a które trujące. A wbrew pozorom jest ich baaardzo dużo. I właśnie powyższy poradnik jest skierowany do wszystkich, którzy pragną zbadać tajniki grzybobrania.
   Autorka przytacza swoje prywatne wspomnienia co dodaje książce takiego pozytywnego wrażenia. Takiej autentyczności ocieplającej temat grzybów. 
   Ma się odczucie, że jest się słuchaczem. To nie jest sztywny poradnik. To ABC grzybiarza opowiedzianego lekkim, prostym i przyjemnym w odbiorze stylem. 
   Co na nas czeka? Między innymi piękne duże ilustracje i szczegółowe opisy darów lasu. Bogaty wykaz grzybów jadalnych i niejadalnych. A także masa pomysłów co zrobić z tym, co uda się nam zebrać. Przewroty z dokładnymi przepisami tylko czekają aby je wypróbować. A na deser e jednym miejscu mamy podane jakie grzyby w jakich miesiącach występują najczęściej. 
   Bardzo przydatna książka. Sama jestem fanką grzybobrania i zawsze po deszczach wyruszam do lasu w poszukiwaniu pięknych kapeluszy. Każdy okaz cieszy oko. Także czytajcie, zapoznawajcie się z tajnikami grzybów i wyruszcie na poszukiwania skarbów. 
   Ten bogato ilustrowany i bardzo dobrze opisany poradnik może stać się także doskonałych pomysłem na prezent. Zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę. Powinien zasilić biblioteczkę każdego pasjonata grzybów.

Polecam 








Współpraca reklamowa: Wydawnictwo Buchmann

#recenzja



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz